ציוד למעבדות ביולוגיות

תוכן עניינים

ציוד למעבדות ביולוגיות כל מה שצריך להיות במעבדה ביולוגית

אין חולק על כך שלחדרי מעבדה ישנה השפעה אדירה על החיים של כולנו. את מרבית התגליות המדעיות והניסויים פורצי הדרך במאה השנים האחרונות גילו מדענים תוך כדי ביצוע של ניסויים שונים בחדרי המעבדה. אחד מסוגי המעבדות הנפוצים הן המעבדות הביולוגיות. מעבדות ביולוגיות תוכלו למצוא במקומות כמו בתי חולים, מכוני מחקר, מוסדות להשכלה גבוהה וכמובן – חברות מסחריות אשר מנסות לפתח תרופות ולהרוויח כסף. זה אולי נשמע פשוט להקים מעבדה, אך בפועל תהליך הקמתה של מעבדה חדשה מאפס הוא תהליך ארוך ומורכב שדורש רכישה של ציוד יקר. במיוחד כאשר מדובר על ציוד למעבדות ביולוגיות ישנה חשיבות גדולה מאוד לרכישה של ציוד מתקדם ואיכותי, כזה שיהיה אפשר לעבוד אתו בצורה נוחה ובטוחה.

מהו ציוד למעבדות ביולוגיות?

מעבדות בכלל ומעבדות ביולוגיות בפרט הן סביבת עבודה מיוחדת ורגישה במיוחד. כל הזמן מתבצעים בהן ניסויים מסוגים שונים, אשר עבורם נדרש ציוד מיוחד שמיוצר במיוחד עבור חדרי מעבדה. לדוגמא, בחדרי מעבדה ביולוגית תוכלו למצוא מכשירים כמו מנדפים ביולוגיים אשר תפקידם לנדף החוצה מתוך המעבדה חומרים מסוכנים שנפלטים בזמן ביצוע הניסויים, אינקובטור ושייקר אינקובטור – מכשור שמאפשר שמירה על טמפרטורה מדויקת לתמיסות ונוזלים שצריך אותם בטמפרטורה מדויקת, ועוד לא מעט מכשירים וציוד שאותו מייצרים במיוחד עבור חדרי מעבדה.

אילו דברים נוספים צריך במעבדות ביולוגיות?

ישנם כל מיני מכשירים נוספים הנחשבים לציוד מעבדות אשר נפוצים מאוד במעבדות ביולוגיות. בין היתר:

  • אוטוקלב (או: דוד עיקור) – מכשיר שנועד לעיקור של כלי מעבדה, פסולת ביולוגית, מצעי גידול ועוד.
  • בוחשים מגנטיים, שייקרים וורטקסים – מכשור שנועד עבור ערבוב וערבול של נוזלים או תמיסות בתוך מבחנות.
  • מאזניים דיגיטליים או אנליטיים – מיועדים עבור שקילה מדויקת במיוחד של חומרים שונים.

ועוד לא מעט ציוד ומכשירים שונים שהמשותף לכולם הוא, שלא תוכלו לרכוש אותם בסתם חנויות רגילות אלא דווקא אצל חברות אשר מתמחות בציוד מעבדות.

כיצד לבחור חברה עבור רכישה של ציוד מעבדות?

את הרכישה של ציוד מעבדות כדאי מאוד לבצע רק לאחר בירור מקיף ובדיקה מעמיקה שאתם רוכשים את הציוד האיכותי ביותר, והרכישה מבוצעת אצל חברה מקצועית ואמינה, כזאת שיש לה גם שירות לקוחות מקצועי שיוכל לתת לכם מענה מקיף הן בשלב של ביצוע הרכישה ובחירת הדגם המתאים ביותר לצרכי המעבדה, ובין לאחר הרכישה עבור מקרים שבהם יש להם צורך בקבלת עזרה בפתרון תקלה או סתם בעיה שקשורה למה שרכשתם.

רכישת ציוד למעבדות ביולוגיות – שלבי הרכישה

ישנם כמה שלבים הנדרשים עבור רכישה מוצלחת של ציוד למעבדות ביולוגיות:

  • השלב הראשוני הוא להגדיר בצורה מדויקת מהו אופי המחקרים והניסויים שהולכים להתבצע במעבדה, כדי לוודא שאתם רוכשים את הציוד המתאים ביותר.
  • השלב השני הוא בניית התקציב. כמו בכל דבר אחד גם בציוד מעבדות יש מותגים שנחשבים מוכרים ואיכותיים יותר, אשר המחיר שלהם בדרך כלל יהיה גבוה בהתאם, ויש מוצרים זולים יותר. חשוב להכריע על מסגרת תקציב האפשרית כדי לדעת לרכוש מוצר איכותי שיעמוד ביכולת הכלכלית שלכם.
  • השלב הבא הוא בחירת הדגם המדויק של הציוד. בשלב הזה כדאי לקבל עזרה מאנשי המקצוע של החברה שאצלה אתם רוכשים, משום שהם אלו שמכירים בצורה הטובה ביותר את הדגמים השונים ואת ההבדלים בניהם, וכך הם יוכלו לעזור לכם להגיע אל ההחלטה הטובה ביותר.
  • ביצוע הרכישה במקום שמספק שירות לקוחות ברמה גבוהה ותמיכה טכנית על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע טכני שיוכלו לסייע לכם לפתרון תקלות ובעיות.

 

רכישה של ציוד למעבדות ביולוגיות אצל סטטיטק

אחת החברות המובילות בישראל בתחום הציוד למעבדות היא חברת סטטיטק אשר משווקת את מוצרי האיכות של מותג טופאייר בישראל. אצל סטטיטק תוכלו למצוא תחת קורת גג אחת מגוון רחב של ציוד למעבדות ביולוגיות וציוד למעבדות בכלל, באיכות הגבוהה ביותר שניתן להשיג בשוק. כמו כן, בסטטיטק שירות הלקוחות הוא אחד הדברים שעומדים בראש סדר העדיפויות, והיא מעמידה לרשות הלקוחות צוות מקצועי שייתן סיוע גם בטרם הרכישה וגם לאחריה עבור כל נושא שאתם צריכים בו עזרה. אז אם אתם מחפשים את מכשיר חדש למעבדה כמו מנדפים כימים, מנדפים ביולוגיים, חופות נקיות וכד', סטטיטק היא הכתובת שאצלה תקבלו את המענה המיטבי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

WE'RE IN THE NEWS

דילוג לתוכן